Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aphanes arvensis L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Aphanes (neuočljivica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sp.Pl. 123 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Alchemilla aphanes Leers, nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Herborn.: 54. 1775 , Alchemilla arvensis (L.) Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2, 1: 115 (1771) , Alchemilla delicatula Sennen, sinonim (s), Pl. Espagne: 116. 1928 , Aphanes delicatula Sennen, sinonim (s), Pl. Espagne: 116. 1928 , Percepier arvensis (L.) Moench, nomen illegitimum (n. illeg.), Methodus: 690. 1794

Common names: poljska neuočljivca (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.