Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aphanes microcarpa (Boiss. et Reut.) Rothm.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Aphanes (neuočljivica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Feddes Repert. 42: 172 (1937)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier2. George François Reuter3. Werner Hugo Paul Rothmaler

Synonyms: Alchemilla arvensis ssp. microcarpa (Boiss. & Reut.) Maire, sinonim (s), Jahandiez & Maire, Cat. Pl. Maroc 2: 339. 1932 , Alchemilla microcarpa Boiss. & Reut., bazionim (baz.), Boiss. & Reut., Diagn. Pl. Nov. Hisp. 1842.

Common names: sitnoploda neuočljivca (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.