Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Typha shuttleworthii W. D. J. Koch et Sond.

Order: Poales Small

Family: Typhaceae (rogozi (Hr), Horvatić, S., 19541819, rogoznice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Typha (rogoz (Hr), Nikolić, T., 201912707, baturak (Hr), Šulek, B., 18791256, botur (Hr), Horvatić, S., 19541819, loč (Hr), Šulek, B., 18791256, rogoz (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Koch, Syn Fl. Germ. Helv. ed. 2: 786 (1844)

Taxon author(s) 1. Wilhelm Daniel Joseph Koch2. Otto Wilhelm Sonder

Common names: Shuttleworhov rogoz (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.