Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Apium nodiflorum (L.) Lag.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Apium (celer (Hr), Nikolić, T., 201912707, celer (Hr), Domac, R., 19944, sunčanica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Amen. Nat. 1: 101 (1821)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Mariano,Mariano Lagasca y Segura,La Gasca

Synonyms: Helosciadium nodiflorum (L.) W. D. J. Koch, sinonim (s), Pl. Umbell.Nov. Disp.: 125 (1824) , Sium nodiflorum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 251 (1753)

Common names: čvorasti celer (Hr), Nikolić, T., 201912707, čvorasti celer (Hr), Domac, R., 19944, šutranka (Hr), Horvatić, S., 19541819, šutranka čvorovita (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.