Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Apium repens (Jacq.) Lag.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Apium (celer (Hr), Nikolić, T., 201912707, celer (Hr), Domac, R., 19944, sunčanica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Amen. Nat. 1: 101 (1821)

Taxon author(s) 1. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin2. Mariano,Mariano Lagasca y Segura,La Gasca

Synonyms: Helosciadium repens (Jacq.) Koch, sinonim (s), Nova Acta Phys.-Med. Acad. Caes. Leop.-Carol. Nat. Cur. 12: 126. 1824

Common names: puzavi celer (Hr), Nikolić, T., 201912707, puzavi celer (Hr), Domac, R., 19944, šutranka puzava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.