Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Valeriana officinalis L.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Valerianaceae (odolienike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, odoljeni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Valeriana (odoljen (Hr), Nikolić, T., 201912707, odoljen (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 31 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Valeriana exaltata J. C. Mikan, sinonim (s), Pohl, Tent. Fl. Bohem. 1: 41 (1809) , Valeriana officinalis ssp. officinalis, sinonim (s)

Common names: ljekoviti odoljen (Hr), Nikolić, T., 201912707, dolen (Hr), Šulek, B., 18791256, kukavičina trava (Hr), Šulek, B., 18791256, ljekoviti odoljen (Hr), Domac, R., 19944, macina trava (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, odolen (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, odolin (Hr), Šulek, B., 18791256, odolin mali (Hr), Šulek, B., 18791256, odoljen (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, odoljn (Hr), 18471006, peltramić (Hr), Šulek, B., 18791256, peltranić (Hr), Šulek, B., 18791256, valerijana (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, veliki odoljen (Hr), Pahlow, M., 19897748, Baldrian (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Katzenbaldrani (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, varian (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, herbe aux chats (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, valeriane (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, digol (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, maun (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.