Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Valerianella dentata (L.) Pollich

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Valerianaceae (odolienike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, odoljeni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Valerianella (matovilac (Hr), Nikolić, T., 201912707, matovilac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hist. Pl. Palat. 1: 30 (1776)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Adam Pollich

Synonyms: Fedia dentata var. eriosperma Wallr., sinonim (s), Sched. Crit. 1: 51 (1822) , Valeriana dentata (L.) All., sinonim (s), Auct. Syn. Stirp. Hort. Taurin.: 5 (1773) , Valeriana locusta var. dentata L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 34 (1753) , Valeriana locusta var. mixta L., sinonim (s), Sp. Pl.: 34 (1753) , Valerianella dentata ssp. dentata, sinonim (s) , Valerianella dentata var. eriosperma (Wallr.) Janch., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 68: 283 (1919) , Valerianella mixta (L.) Dufr., sinonim (s), Hist. Valér.: 58 (1811) , Valerianella morisonii (Spreng.) DC., sinonim (s) , Valerianella morisonii DC., sinonim (s), Prodr. Syst. Nat. Regni Veg. 4: 627 (1830) , Valerianella morisonii f. lasiocarpa, sinonim (s)

Common names: ljetni matovilac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljetni matovilac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.