Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Valerianella discoidea (L.) Loisel.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Valerianaceae (odolienike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, odoljeni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Valerianella (matovilac (Hr), Nikolić, T., 201912707, matovilac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Not. Pl. Fr. 148 (1810)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jean Louis August(e) Loiseleur-Deslongchamps

Common names: pločasti matovilac (Hr), Nikolić, T., 201912707, pločasti matovilac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.