Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Valerianella locusta (L.) Laterr.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Valerianaceae (odolienike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, odoljeni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Valerianella (matovilac (Hr), Nikolić, T., 201912707, matovilac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Bordel. ed. 2: 93 (1821)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jean François Laterrade

Synonyms: Valeriana locusta L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 33 (1753) , Valeriana locusta var. olitoria L., sinonim (s), Sp. Pl.: 33 (1753) , Valerianella olitoria (L.) Pollich, sinonim (s), Hist. Pl. Palat. 1: 30 (1776)

Common names: obični matovilac (Hr), Nikolić, T., 201912707, matovilac (Hr), Hirc, D., 1909669, matovilec (Hr), Kušan, F., 19562137, motovilac (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, obični matovilac (Hr), Domac, R., 19944, presunčić (Hr), Hirc, D., 1909669, corn salad (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, lamb's lettuce (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.