Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Veratrum lobelianum Bernh.

Order: Liliales Perleb

Family: Melanthiaceae

Genus: Veratrum (čemerika (Hr), Nikolić, T., 201912707, čemerika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Schrader, Neues J. Bot. 2(2): 356 (1808)

Taxon author(s) 1. Johann Jakob Bernhardi

Synonyms: Veratrum album ssp. lobelianum (Bernh.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 709 (1882) , Veratrum album var. lobelianum (Bernh.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 3: 10 (1833)

Common names: gorska čemerika (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorska čemerika (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.