Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aquilegia vulgaris L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aquilegia (pakujac (Hr), Nikolić, T., 201912707, pakujac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 533 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aquilegia collina Jordan, sinonim (s) , Aquilegia longisepala Zimmeter, sinonim (s) , Aquilegia nemoralis Jordan, sinonim (s) , Aquilegia vulgaris ssp. vulgaris, sinonim (s)

Common names: obični pakujac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ašibičar (Hr), Šulek, B., 18791256, jadić (Hr), Šulek, B., 18791256, kandilka (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kokotiček (Hr), Šulek, B., 18791256, lulica (Hr), Šulek, B., 18791256, obični pakujac (Hr), Domac, R., 19944, orlica (Hr), Šulek, B., 18791256, orliček (Hr), Šulek, B., 18791256, pakujac (Hr), Šulek, B., 18791256, pakujac lepezasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, popina kapica (Hr), Šulek, B., 18791256, srmenik (Hr), Šulek, B., 18791256, trolistnjak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.