Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabidopsis thaliana (L.) Heynh.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabidopsis (uročnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, uročnjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Holl et Heynh., Fl. Sachs. 1: 538 (1842)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Gustav,Gustav Heynhold,Heinhold

Synonyms: Arabidopsis thaliana (L.) Heynh. var. thaliana, sinonim (s) , Arabidopsis thaliana var. apetala O. E. Schulz, sinonim (s), Pflanzenr. (Engler) 4, Fam. 105: 274. 1924 , Arabis thaliana L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753. , Sisymbrium thalianum (L.) Gay, sinonim (s), Ann. Sci. Nat. (Paris) 7: 399. 1826 , Stenophragma thalianum (L.) Čelak., sinonim (s), Čelak., Květ. Okolí Pražsk. 1870.

Common names: Thalijev uročnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, Talijin uročnjak (Hr), Domac, R., 19944, uročnjak (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.