Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis allionii DC.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Fr. ed. 3, 4: 676 (1805)

Taxon author(s) 1. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Arabis abietina Bornm., sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 89: 26. 1940 , Arabis bosniaca Beck, sinonim (s), Annal. naturh. Hofmus. Wien v. (1887) 71. , Arabis constricta Griseb., sinonim (s), Spic. Fl. Rumel. 1(2/3): 249. 1843 [Dec 1843] , Arabis glabrata Wahlenb., sinonim (s) , Arabis hirsuta ssp. allionii (DC.) Rouy et Foucaud, sinonim (s), Rouy, Fl. France 1: 219. 1893 , Arabis sudetica Tausch, inclusive (incl.), Flora 19(2): 407. 1836

Common names: Allijonieva toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.