Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis alpina L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 664 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Arabis alpestre L., sinonim (s) , Arabis alpina L. var. crispata (Willd.) Rouy et Foucaud, sinonim (s), Fl. France [Rouy & Foucaud] , Arabis alpina ssp. alpina, sinonim (s) , Arabis alpina var. glabrata A. Blytt, sinonim (s) , Arabis crispata Willd., sinonim (s), Willd., Enum. Pl. 1809. , Arabis janitrix Quézel, sinonim (s), Quézel in Bull. Soc. Bot. France 98. 1951. , Arabis merinoi Pau, sinonim (s), Mem. Soc. Esp. Hist. Nat. ii. 512. , Arabis pieninica Wolł., sinonim (s), Fl. Polon. Exsicc. no. 803.

Common names: planinska toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinska gušarka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.