Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis alpina L. ssp. caucasica (Willd.) Briq.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Prodr. Fl. Corse 2 (1): 48 (1913)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Arabis albida J. Jacq., sinonim (s), J. Jacq., Ecl. Pl. Rar. 1. 1815. , Arabis albida Steven, sinonim (s), Fisch. Cat. Hort. Gorenk. 51. , Arabis billardieri DC., sinonim (s), DC., Syst. Nat. 2. 1821. , Arabis caucasica Willd., sinonim (s), Willd., Enum. Pl. 1813. , Arabis flavescens Griseb., sinonim (s) , Arabis flaviflora Bunge, sinonim (s), Bunge in Mém. Acad. Imp. Sci. St.-Pétersbourg, Sér. 6, Sci. Math. 7. 1858. , Arabis thyrsoidea Sm., sinonim (s), Sm. in Sibth. & Sm., Fl. Graec. Prodr. 2. 1813. , Arabis viscosa DC., sinonim (s), DC., Syst. Nat. 2. 1821.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.