Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Veronica polita Fr.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Veronica (čestoslavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944, pilica crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, srpac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Nov. Fl. Suec. 63 (1819)

Taxon author(s) 1. Elias Magnus Fries

Synonyms: Veronica didyma auct. non Ten., sinonim (s) , Veronica didyma auct. Ten., ? (dvojbeno), Prodr. Fl. Nap.: 6 (1811)

Common names: sjajna čestoslavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sjajna čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944, uljaštena čestoslavica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.