Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aurinia sinuata (L.) Griseb.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aurinia (rumenica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Spicil. Fl. Rumel. 1: 271 (1843)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. August Heinrich Rudolf Grisebach

Synonyms: Alyssanthus sinuatus (L.) Trinajstić, sinonim (s), Suppl. Fl. Anal. Jugosl. 7: 10. 1980 , Alyssoides sinuata (L.) Medik., sinonim (s), Medik., Philos. Bot. 1. 1789. , Alyssum sinuatum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Vesicaria sinuata (L.) Cav., sinonim (s), Cav., Descr. Pl. 1802. , Vesicaria sinuata (L.) Poir., sinonim (s), Encycl. Meth. Bot. 8: 570. 1808.

Common names: izverugana rumenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, izverugana gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, mjehurica verugana (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.