Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pseudolysimachion spicatum (L.) Opiz

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pseudolysimachion

Place of publishing: Seznam Rost. Květ. Ces.: 80 (1852)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philipp(Filip) Maximilian Opiz

Synonyms: Veronica glandulifera Opiz, sinonim (s), Naturalientausch 9: 111 (1825) , Veronica spicata L., bazionim (baz.), Sp. Pl. 10 (1753) , Veronica spicata var. squamosa Presl., sinonim (s)

Common names: klasasti paprotivak (Hr), Nikolić, T., 201912707, klasasta čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944, lafendija divja (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.