Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis nova Vill.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Prosp. Pl. Dauph. 39 (1799)

Taxon author(s) 1. Domínique,Domínique Villars,Villar

Synonyms: Arabis auriculata Lam., sinonim (s), Lam. et Poir., Encycl. 1: 219. 1783 , Arabis cadmea Boiss., sinonim (s), Boiss. in Diagn. Pl. Orient., ser. 1, 8. 1849. , Arabis malinvaldiana Rouy et Coincy, sinonim (s), Ecl. Pl. Hisp. 1: 7. 1893 , Arabis recta Vill., sinonim (s), Vill., Hist. Pl. Dauphiné 3. 1788. , Arabis reverchonii Freyn, sinonim (s), Fl. Iberica 4: 145. 1993 , Arabis saxatilis All., sinonim (s), Fl. Pedem. 1: 268. 1785 , Arabis sinaica Boiss., sinonim (s), Boiss. in Diagn. Pl. Orient., ser. 1, 8. 1849.

Common names: kamenjarska toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka mekana (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, gušarka ušikasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kamenjarska gušarka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.