Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vicia cracca L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Vicia (grahorica (Hr), Nikolić, T., 201912707, grahor (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grahorica (Hr), Domac, R., 19944, grahorika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 735 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Vicia cracca ssp. vulgaris Schinz et Keller, sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 3, 1: 329 (1909)

Common names: ptičja grahorica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gluha (Hr), Šulek, B., 18791256, grahar (Hr), Šulek, B., 18791256, grahor cicerka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grahorina (Hr), Šulek, B., 18791256, grašica (Hr), Šulek, B., 18791256, grašica divja sitna (Hr), Šulek, B., 18791256, grašica mala (Hr), Šulek, B., 18791256, ptičja grahorica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.