Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vicia sativa L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Vicia (grahorica (Hr), Nikolić, T., 201912707, grahor (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grahorica (Hr), Domac, R., 19944, grahorika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 736 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Vicia cosentinii Guss., sinonim (s) , Vicia globosa Retz., sinonim (s), Retz., Observ. Bot. 3. 1783. , Vicia notata Gilib. nom. inval., sinonim (s) , Vicia sativa ssp. notata Asch. et P. Graebn. nom. inval., sinonim (s) , Vicia sativa ssp. obovata (Ser.) Gaudin, sinonim (s), Fl. Helv. 4: 510 (1829) , Vicia sativa ssp. obovata (Ser.) Schinz et Thell. in Schinz et R. Keller, sinonim (s) , Vicia sativa ssp. sativa, sinonim (s) , Vicia sativa var. obovata Ser., sinonim (s), DC., Prodr. 2: 361 (1825) , Vicia torulosa Boreau, sinonim (s)

Common names: obična grahorica (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlji grašak (Hr), Hirc, D., 1912673, grah golubinji (Hr), Šulek, B., 18791256, grahor (Hr), Šulek, B., 18791256, grahorica (Hr), Domac, R., 19944, grahorka (Hr), Šulek, B., 18791256, grašica (Hr), Haračić, A., 1894783, graverka (Hr), Šulek, B., 18791256, obična grahorica (Hr), Šimić, F., 19807722, smantavac (Hr), Šulek, B., 18791256, vika (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.