Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vicia sepium L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Vicia (grahorica (Hr), Nikolić, T., 201912707, grahor (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grahorica (Hr), Domac, R., 19944, grahorika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 737 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Vicia sepium var. eriocalyx Čelak., sinonim (s), Prodr. Fl. Böhmen: 910 (1881) , Vicia sepium var. montana W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv.: 196 (1835) , Vicia sepium var. sepium L., sinonim (s) , Wiggersia sepium (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 3(1): 34 (1801)

Common names: livadna grahorica (Hr), Nikolić, T., 201912707, grahor (Hr), Šulek, B., 18791256, grahor vijugavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, livadna grahorica (Hr), Domac, R., 19944, ribjek dovji (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.