Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis collina Ten.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Prodr. Fl. Nap. 39 (1811)

Taxon author(s) 1. Michele Tenore

Synonyms: Arabis collina ssp. muricola (Jord.) O. Bolos et Vigo, sinonim (s), Fl. Paisos Catalans 2: 97 (1990) , Arabis collina Ten. ssp. collina, sinonim (s) , Arabis madonia C. Presl, sinonim (s), J. Presl et C. Presl, Delic. Prag.: 15. 1822 , Arabis muralis Bertol., nomen illegitimum (n. illeg.), Rar. Ital. Pl. 2: 37 (1806) non Salisb. 1796 , Arabis muralis ssp. collina (Ten.) Thell., sinonim (s), Berichte der Schweizerischen Botanischen Gesellschaft 25: 106. 1916. , Arabis muricola Jord., sinonim (s), Diag. Esp. Nouv. 1: 125 (1860) , Arabis rosea DC., sinonim (s), Syst. Nat. 2: 215. 1821 , Arabis tenella Guss. et Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Napol. Syll. App. 5: 20. 1842

Common names: zidna toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka maljava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, gušarka poziduša (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zidna gušarka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.