Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vinca minor L.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Apocynaceae (naherice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zimzeleni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Vinca (pavenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, pavenka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zimozelenka (Hr), Šulek, B., 18791256, zimzelen (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 209 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: mala pavenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, amantil (Hr), Šulek, B., 18791256, brčenova trava (Hr), Šulek, B., 18791256, krvoločnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, ljubčac (Hr), Visiani, R., 18521686, ljubica granička (Hr), Šulek, B., 18791256, mali zimzelen (Hr), Domac, R., 19944, mentek (Hr), Šulek, B., 18791256, metik (Hr), Šulek, B., 18791256, mrtvačka rožica (Hr), Hirc, D., 1906664, netek (Hr), Šulek, B., 18791256, pavenka (Hr), Šugar, I., 19941985, pavenka ljubica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pavenka ženska (Hr), Šulek, B., 18791256, pavinka (Hr), Šulek, B., 18791256, plavet (Hr), Šulek, B., 18791256, povinka (Hr), Šulek, B., 18791256, privinac (Hr), Šulek, B., 18791256, privinka (Hr), Šulek, B., 18791256, venka (Hr), Šulek, B., 18791256, zimizelen (Hr), Visiani, R., 18521686, zimolezovina (Hr), Šulek, B., 18791256, zimozelen (Hr), Šulek, B., 18791256, zimzelen (Hr), Šulek, B., 18791256, zimzelenka (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.