Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Viola kitaibeliana Schult.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Violaceae (ljubice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljubičice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Viola (ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica (Hr), Domac, R., 19944, viojla (Hr), Šulek, B., 18791256, viola (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syst. Veg. 5: 383 (1819)

Taxon author(s) 1. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Viola arvensis var. kitaibeliana (Schult.) Halácsy, sinonim (s), Consp. Fl. Graec. 1: 145 (1901) , Viola nana (DC. ex Ging.) Godr., sinonim (s), Mém. Soc. nat. sc. natur. Cherb. 19: 166 (1875) , Viola parviflora Kit., sinonim (s), Roem. et Schult., Syst. Veg. 5: 383 (1819) , Viola tricolor L. var. hirta DC., sinonim (s) , Viola tricolor ssp. minima Gaudin, sinonim (s), Fl. Helv. 2: 210 (1828) , Viola tricolor var. kitaibeliana (Schult.) Boiss., sinonim (s), Fl. Orient. 1: 466 (1867) , Viola tricolor var. nana DC. ex Ging., sinonim (s), DC., Prodr. 1: 304 (1824)

Common names: Kitajbelova ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, Kitajbelova ljubica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.