Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Viola reichenbachiana Jord. ex Boreau

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Violaceae (ljubice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljubičice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Viola (ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica (Hr), Domac, R., 19944, viojla (Hr), Šulek, B., 18791256, viola (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Centre Fr. ed. 3, 2: 78 (1857)

Taxon author(s) 1. Claude Thomas Alexis Jordan2. Alexandre Boreau

Synonyms: Viola reichenbachiana var. alba, sinonim (s) , Viola silvatica Fr. ex Hartm. f., sinonim (s), Bot. Not.: 81 (1841) , Viola sylvestris Lam., pro-parte sinonim (pp.), Fl. Franc. 2: 680 (1779) nom. illeg.

Common names: Reichenbachova ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica divja (Hr), Visiani, R., 18521686, ljubica vijugava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, smišljenica (Hr), Šulek, B., 18791256, šumska ljubica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.