Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis hirsuta (L.) Scop.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Carn. ed. 2, 2: 30 (1772)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Arabis brownii Jord., sinonim (s), Jord. in Ann. Soc. Linn. Lyon, ser. 2 ser. 2, 7. 1861. , Arabis ciliata R. Br., sinonim (s), Hort. Kew. 4: 107 1812 , Arabis ciliata W. T. Aiton, sinonim (s), Hortus Kew. (W.T. Aiton), ed. 2. 4: 107. 1812 , Arabis hirsuta (L.) Scop. ssp. hirsuta, sinonim (s) , Arabis hirsuta (L.) Scop. var. hirsuta, sinonim (s) , Arabis hirsuta ssp. sessilifolia Maire, sinonim (s), Fl. Afr. Nord 13:321 (1967) , Arabis hirsuta var. brownii (Jord.) Titz, pro-parte sinonim (pp.), Bot. Jahrb. Syst. 100(1): 132. 1978 [18 Sep 1978] , Arabis hirsuta var. subalpestris Ahlfv., sinonim (s) , Arabis ovata (Pursh) Poir., sinonim (s), Poir., Encycl. Suppl. 5. 1817. , Turritis hirsuta L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: oštrodlakava toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka kosmata (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, oštrodlakava gušarka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.