Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Viola suavis M. Bieb.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Violaceae (ljubice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljubičice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Viola (ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica (Hr), Domac, R., 19944, viojla (Hr), Šulek, B., 18791256, viola (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Taur. - Cauc. 3: 164 (1819)

Taxon author(s) 1. Friedrich August,Friedrich August Marschall von Marschall von Bieberstein,Bieberstein

Synonyms: Viola austriaca A. Kern. et J. Kern., sinonim (s), Ber. Nat. Verh. Innsbr. 3: 71 (1872) , Viola canina L. var. montana (L.) Fr., sinonim (s) , Viola cyanea Čelak., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 22: 349 (1872) , Viola pontica W. Becker, sinonim (s) , Viola sepincola Jord., sinonim (s), Obs. Pl. Crit. 7: 8 (1849) , Viola sepincola ssp. adriatica (Freyn) Gams, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 5: 648 (1925) , Viola sepincola ssp. austriaca (A. Kern. et J. Kern.) Gams, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 5: 649 (1925) , Viola sepincola ssp. cyanea (Čelak.) Gams, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 5: 648 (1925) , Viola sepincola ssp. wolfiana (W. Becker) Gams, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 5: 649 (1925) , Viola wolfiana W. Becker, sinonim (s)

Common names: blijeda ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica bliedkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.