Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vitis vinifera L. ssp. sylvestris (C. C. Gmel.) Hegi

Order: Vitales Juss. ex Bercht. et J.Presl

Family: Vitaceae (lozice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Vitis (loza (Hr), Nikolić, T., 201912707, loza (Hr), Domac, R., 19944, vinika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Ill. Fl. Mitteleur. 5: 364 (1925)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Vitis sylvestris C. C. Gmel., bazionim (baz.), Fl. Bad. 1: 543 (1805) , Vitis vinifera var. sylvestris (C. C. Gmel.) Beck, sinonim (s)

Common names: divlja lozika (Hr), Domac, R., 19944, divoloza (Hr), Šulek, B., 18791256, divolozica (Hr), Šulek, B., 18791256, grešika (Hr), Hirc, D., 1906664, lazun (Hr), Hirc, D., 1906664, loza divja (Hr), Šulek, B., 18791256, loza poznica (Hr), Šulek, B., 18791256, lozica (Hr), Šulek, B., 18791256, loznica (Hr), Šulek, B., 18791256, pastrica (Hr), Šulek, B., 18791256, pastro grozdje (Hr), Šulek, B., 18791256, trtovina (Hr), Šulek, B., 18791256, viničevina (Hr), Šulek, B., 18791256, viničina (Hr), Šulek, B., 18791256, vinika (Hr), Hirc, D., 1906664, vinina (Hr), Hirc, D., 1906664, vinjaga (Hr), Hirc, D., 1906664

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.