Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vulpia bromoides (L.) Gray

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Vulpia (brčak (Hr), Nikolić, T., 201912707, brčak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Nat. Arr. Brit. Pl. 2: 124 (1821)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Samuel Frederick Gray

Synonyms: Bromus dertonensis All., sinonim (s), All., Fl. Pedem. 2. 1785. , Festuca bromoides L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Festuca dertonensis (All.) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 2(1): 559 (1901) , Festuca sciuroides Roth, sinonim (s), Roth, Catal. Bot. 2. 1800. , Vulpia dertonensis (All.) Gola, sinonim (s), Gola in Malpighia 18. 1904. , Vulpia sciuroides (Roth) C. C. Gmel., sinonim (s), C. C. Gmel., Fl. Bad. 1. 1805.

Common names: ovsikasti brčak (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsikasti brčak (Hr), Domac, R., 19944, slamica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.