Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vulpia myuros (L.) C. C. Gmel.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Vulpia (brčak (Hr), Nikolić, T., 201912707, brčak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Bad. 1: 8 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl (Karl) Christian Gmelin

Synonyms: Festuca myuros L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Festuca pseudomyuros Soy.-Will., sinonim (s), Soy.-Will. in Ann. Sci. Nat. (Paris), ser. 1, 7. 1826. , Vulpia megalura (Nutt.) Rydb., sinonim (s), Rydb. in Bull. Torrey Bot. Club 36. 1909. , Vulpia myuros ssp. pseudomyuros (Soy.-Will.) Maire, sinonim (s), Maire et Weiller, Fl. Afr. Nord. 3: 177 (1955) , Vulpia myuros var. megalura (Nutt.) Auquier, sinonim (s), Bull. Jard. Bot. Nat. Belg. 47: 123 (1977) , Vulpia myuros var. myuros, sinonim (s) , Vulpia pseudomyuros (Soy.-Will.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 1: 37 (1830)

Common names: mišji brčak (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišji brčak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.