Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vulpia unilateralis (L.) Stace

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Vulpia (brčak (Hr), Nikolić, T., 201912707, brčak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. J. Linn. Soc. 76: 350 (1978)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Clive Anthony Stace

Synonyms: Festuca maritima L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Festuca tenuiflora Schrad., sinonim (s), Fl. Germ. 1: 345 (1806) , Festuca unilateralis ssp. maritima K. Richt., sinonim (s), Pl. Europ. 1: 110 (1890) , Nardurus maritimus (L.) Murb., sinonim (s), Murb. in Mitt. Naturwiss. Vereins Univ. Wien 5. 1907. , Nardurus tenuiflorus (Schrad.) Boiss., sinonim (s), Boiss., Voy. Bot. Espagne 2. 1844. , Nardurus unilateralis (L.) Boiss., sinonim (s) , Triticum hispanicum Reichard, sinonim (s), Linnaeus, Syst. Pl. 1: 240 (1779) , Triticum unilaterale L., bazionim (baz.), L., Mant. Pl. 1. 1767. , Vulpia hispanica (Reichard) Kerguélen, sinonim (s), Coste et al., Fl. France, Suppl. 5: 545 (1979)

Common names: jednostrani brčak (Hr), Nikolić, T., 201912707, primorska klasolika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.