Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Zostera marina L.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Zosteraceae

Genus: Zostera (svilina (Hr), Nikolić, T., 201912707, svilina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 968 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Zostera angustifolia (Hornem.) Rchb., sinonim (s), Icon. Fl. Germ. Helv. 7: 3 (1845) , Zostera hornemanniana Tutin, sinonim (s), (1936) , Zostera marina ssp. angustifolia (Hornem.) Lemke, sinonim (s) , Zostera marina ssp. marina, sinonim (s) , Zostera marina var. angustifolia Hornem., sinonim (s), Oeder, Fl. Danica 9: t.1501 (1820) , Zostera marina var. marina, sinonim (s)

Common names: morska svilina (Hr), Nikolić, T., 201912707, aliga mala (Hr), Haračić, A., 1894783, morska resa (Hr), Šulek, B., 18791256, morska svilina (Hr), Domac, R., 19944, perje (Hr), Šulek, B., 18791256, resa (Hr), Šulek, B., 18791256, svilina (Hr), Visiani, R., 18521686, voga (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.