Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aristolochia pallida Willd.

Order: Piperales Bercht. et J. Presl

Family: Aristolochiaceae (jabučnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vučje stope (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Aristolochia (jabučnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, koren šuplji (Hr), Šulek, B., 18791256, vučja stopa (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 4: 162 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Aristolochia longa ssp. pallida (Willd.) Maire, sinonim (s), Jahandiez & Maire, Cat. Pl. Maroc: 172. 1932 , Aristolochia macedonica Bornm., sinonim (s), Bornm. in Bot. Jahrb. Syst. 61, Beibl. 140. 1928. , Aristolochia melanoglossa Bornm. (non Speg.), sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 19: 195. 1923

Common names: blijedi jabučnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, blijeda vučja stopa (Hr), Domac, R., 19944, jabučina (Hr), Šulek, B., 18791256, jabuka vučja (Hr), Šulek, B., 18791256, postolac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.