Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis brassica (Leers) Rauschert

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Feddes Repert. 83: 648 (1973)

Taxon author(s) 1. Johann Georg Daniel Leers2. Stephan Rauschert

Synonyms: Arabis brassicaeformis Wallr., sinonim (s), Sched. Crit. 359 1822 , Arabis brassiciformis Wallr., nomen illegitimum (n. illeg.), Sched. Crit.: 359 (1822), nom. illeg. (Turritis brassica Leers pro syn.) , Arabis pauciflora (Grimm) Garcke, sinonim (s), Fl. N. Mitt.-Deutschland, ed. 4: 22 (1858) , Brassica alpina L., sinonim (s), Mant. Pl. 1: 95 (1767) , Fourraea alpina (L.) Greuter et Burdet, sinonim (s), Willdenowia 13: 283 (1984) , Turritis brassica Leers, sinonim (s), Fl. Herborn.: 147 (1775) , Turritis pauciflora Grimm, bazionim (baz.), Nova acta Phys.-Med. Acad. Caes. Leop.-Carol. Nat. Cur., Appendix 3: 348 (1767)

Common names: malocvjetna toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka ugladjena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, malocvjetna gušarka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.