Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis planisiliqua (Pers.) Rchb.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Icon. Fl. Germ. 2: 13 (1847)

Taxon author(s) 1. Christiaan Hendrik Persoon2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Arabis gerardii Besser ex Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv. (Koch) 1(1): 38. 1835 , Arabis gerardii W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Deut. Schweiz. Fl., ed. 2: 38. 1836 , Arabis hirsuta ssp. gerardii Hartm., sinonim (s), Handb. Skand. Fl., ed. 12: 115. 1854 , Arabis hirsuta ssp. planisiliqua (Pers.) Thell., sinonim (s), Hegi, Ill. Fl. Mitt.-Eur. 4: 404. 1918 , Arabis lusitanica Boiss., sinonim (s), Boiss., Diagn. Pl. Orient. 3. 1853. , Arabis nemorensis ssp. planisiliqua (Pers.) Soják, sinonim (s), Čas. Nár. Mus., Odd. Přír. 148: 193. 1979 , Arabis sagittata ssp. lusitanica (Boiss.) Soják, sinonim (s), Čas. Nár. Mus., Odd. Přír. 148: 193. 1979 , Turritis planisiliqua Pers., bazionim (baz.), Pers., Syn. Pl. 2. 1806.

Common names: šumska toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka plošnata (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šumska gušarka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.