Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis scopoliana Boiss.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Ann. Sci. Nat. ser. 2, 17: 56 (1842)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Arabis ciliata (Scop.) Murb., sinonim (s) , Draba ciliata Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2. 2: 6. 1772

Common names: Skopolijeva toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladuš trepavasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Skopolijeva gušarka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.