Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis sagittata (Bertol.) DC.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Fr. ed. 3, 5: 592 (1815)

Taxon author(s) 1. Antonio Bertoloni2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Arabis hirsuta ssp. sagittata (Bert.) Rchb., sinonim (s) , Arabis hirsuta ssp. sagittata (Bertol.) Čelak., sinonim (s), Květ. Okolí Praž.: 78 (1870) , Arabis hirsuta ssp. sagittata (Bertol.) Gaudin, sinonim (s), Fl. Helv. 4: 315 (1829) , Arabis hirsuta ssp. sagittata (Bertol.) Gaudin, sinonim (s), Fl. Helv. 4: 315 (1829) , Arabis hirsuta var. (Bertol.), sinonim (s) , Arabis hirsuta var. sagittata (Bertol.) Rchb., sinonim (s), Deutschlands Flora 48: tab. 7. 1827. , Arabis sagittata (Bertol.) DC. ssp. sagittata, sinonim (s) , Turritis sagittata Bertol., bazionim (baz.), Bertol., Pl. Genuenses. 1804.

Common names: strieličasta toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka strieličasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.