Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis turrita L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 665 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Arabis ochroleuca (Lam.) Lam., sinonim (s), Lam. et Poir., Encycl. 1: 218. 1783 , Pseudoturritis turrrita (L.) Al-Shehbaz, sinonim (s), Novon 15: 522. 2005

Common names: tornjasta toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, tornjasta gušarka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.