Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Clematis alpina (L.) Mill.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Clematis (pavitina (Hr), Nikolić, T., 201912707, pavitina (Hr), Domac, R., 19944, skrebut (Hr), Šulek, B., 18791256, škrobotina (Hr), Šulek, B., 18791256, škrobut (Hr), Šulek, B., 18791256, trta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8: 9 (1968)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philip Miller

Synonyms: Atragene alpina L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 542 (1753) , Atragene austriaca Jacq., sinonim (s)

Common names: planinska pavitina (Hr), Nikolić, T., 201912707, granača trtolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, planinska pavitina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.