Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Delphinium staphisagria L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Delphinium (kokotić (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kokotić (Hr), Horvatić, S., 19541819, veliki kokotić (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 531 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: sredozemni kokotić (Hr), Nikolić, T., 201912707, granula (Hr), Visiani, R., 18521686, kokotac kratkoostružni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pjeneznjača (Hr), Šulek, B., 18791256, sredozemni veliki kokotić (Hr), Domac, R., 19944, uljevac (Hr), Visiani, R., 18521686, ušenčivac (Hr), Šulek, B., 18791256, ušlivka (Hr), Šulek, B., 18791256, ušljivac (Hr), Šulek, B., 18791256, ušljivačica (Hr), Šulek, B., 18791256, ušljivica (Hr), Visiani, R., 18521686, vašljivka (Hr), Šulek, B., 18791256, všenčivec (Hr), Šulek, B., 18791256, vušivka (Hr), Šulek, B., 18791256, vušnica (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje ušenčivo (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.