Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thalictrum minus L. ssp. olympicum (Boiss et Heldr.) Strid

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Thalictrum (metiljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kolinčica (Hr), Šulek, B., 18791256, kozlačica (Hr), Domac, R., 19944, metiljka (Hr), Domac, R., 19944, vredovac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zelenčica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Mount. Fl. Gr. 1: 229 (1986)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Thalictrum minus sensu Hayek, non L., sinonim (s) , Thalictrum minus ssp. saxatile (DC.) Schinz et Keller, sinonim (s) , Thalictrum saxatile DC., sinonim (s) , Thalictrum velebiticum Deg., inclusive (incl.)

Common names: velebitska kozlačica (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.