Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arctostaphylos alpinus (L.) Spreng.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Ericaceae (vrešnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vrijesovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrišnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Arctostaphylos (medvjetka (Hr), Nikolić, T., 201912707, medvjetka (Hr), Domac, R., 19944, mlivnjak (Hr), Horvatić, S., 19541819, opernik (Hr), Horvatić, S., 19541819, opirnik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Syst. Veg. 2: 287 (1825)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Arbutus alpina L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Arctous alpina (L.) Nied., sinonim (s), Nied. in Bot. Jahrb. Syst. 11. 1889.

Common names: zelenkasta medvjetka (Hr), Nikolić, T., 201912707, zelenkasti opirnik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.