Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fumaria judaica Boiss.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Fumariaceae (dimarice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fumaria (dimnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimarka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Diagn. Fl. Or. Nov. 2(8): 15 (1849)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Fumaria insignis (Pugsley) Fritsch, sinonim (s), Fritsch, Excursionsfl. Oesterreich, ed. 2. 1922. , Fumaria judaica Boiss. var. insignis Pugsley, inclusive (incl.), J. Linn. Soc., Bot. 44: 267. 1919 , Fumaria judaica Boiss. var. judaica, exclusive (excl.)

Common names: malena dimnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, malena dimnjača (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.