Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Ericaceae (vrešnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vrijesovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrišnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Arctostaphylos (medvjetka (Hr), Nikolić, T., 201912707, medvjetka (Hr), Domac, R., 19944, mlivnjak (Hr), Horvatić, S., 19541819, opernik (Hr), Horvatić, S., 19541819, opirnik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Syst. Veg. 2: 287 (1825)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Arbutus uva-ursi L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: zimzelena medvjetka (Hr), Nikolić, T., 201912707, crveno medvjeđe grožđe (Hr), Šatalić, S.; Štambuk, S., 19975812, gornik (Hr), Hirc, D., 1906664, medvjeđe grožđe (Hr), Šugar, I., 19941985, medvjeđe uho (Hr), Grlić, Lj., 19845498, medvjetka (Hr), Šugar, I., 19941985, planika (Hr), Grlić, Lj., 19845498, zimzelena medvjetka (Hr), Domac, R., 19944, zimzeleni opirnik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kinnikinick (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, vednozeleni gornik (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.