Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Quercus coccifera L.

Order: Fagales Engl.

Family: Fagaceae (bukve (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Quercus (hrast (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrast (Hr), Domac, R., 19944, rast (Hr), Šulek, B., 18791256, želud (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 995 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Quercus calliprinosa Webb., sinonim (s) , Quercus mesto Boiss., sinonim (s), Voy. Bot. Espagne 2. 1842. , Quercus pseudococcifera Desf., sinonim (s), Fl. Atlant. 2. 1799.

Common names: hrast oštrika (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrast hermesovac (Hr), Šafar, J., 19467745, komorač (Hr), Horvat, I., 19491744, komorika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, komorovac (Hr), Domac, R., 19944, oštrika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.