Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aremonia agrimonoides (L.) DC.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Aremonia (pavlovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dubačac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pavlovac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. 2: 588 (1825)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Agrimonia agrimonoides L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Agrimonoides stenantha (Lehm.) O. Schwarz, sinonim (s), O. Schwarz in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 47. 1939. , Amonia agrimonoides (L.) Nestl., sinonim (s), Nestl., Monogr. Potentilla. 1816. , Potentilla stenantha Lehm., sinonim (s), Lehm. in Del. Sem. Hort. Hamburg. 1849. 1849. , Spallanzania agrimonoides (L.) Pollini, sinonim (s), Pollini in Giorn. Fis. Chim. Storia Nat. Med. Arti 9. 1816.

Common names: šumski pavlovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dubačac riedkocvjetni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šumski pavlovac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.