Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Quercus suber L.

Order: Fagales Engl.

Family: Fagaceae (bukve (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Quercus (hrast (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrast (Hr), Domac, R., 19944, rast (Hr), Šulek, B., 18791256, želud (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 995 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Quercus occidentalis Gay, sinonim (s), Ann. Sci. Nat., Bot., IV, 6. 1856.

Common names: hrast plutnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrast plutnjak (Hr), Kušan, F., 19562137, šuvor (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.