Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carpobrotus acinaciformis (L.) L. Bolus

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Aizoaceae (čupavice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Carpobrotus (karpobrot (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fl. Pl. S. Afr. 7:sub t. 247 (1927)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Harriet Margaret Louisa Bolus

Synonyms: Mesembryanthemum acinaciforme L., sinonim (s)

Common names: sabljasti karpobrot (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.