Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Mesembryanthemum nodiflorum L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Aizoaceae (čupavice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Mesembryanthemum (čupavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, čupavac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 480 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Gasoul nodiflorum (L.) Rothm., sinonim (s), Notizbl. Bot. Gart. Berlin-Dahlem 15: 413. 1941

Common names: čvorasti čupavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, čupavac čvorasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.